BELGEM'de kayıtlar başladı

Bornova Belediyesi’nin kurs merkezi BELGEM, yeni dönem için ön kayıtlara internet üzerinden başladı.

BELGEM'de kayıtlar başladı
29 Temmuz 2021 - 11:58
Yapılan yazılı açıklamaya göre, koronavirüs salgını sürecinde ödüllü proje Dijital Sınıf aracılığıyla eğitim faaliyetlerinin sürdüren BELGEM’de 7-8-10-11 ve 12. sınıflar için açılan ön kayıtlar Bornova Belediyesi'nin resmi web sitesi olan bornova.bel.tr adresi üzerinden 15 Ağustos tarihine kadar yapılacak. Mezun öğrenciler için ise kayıt tarihleri 15-30 Ağustos arasında olacak. BELGEM’in destek kurslarından Bornova’daki devlet okullarında eğitim gören öğrenciler yararlanabiliyor. Kurslarla ilgili detaylı bilgi almak isteyenler 0232 999 29 29 numaralı telefondan dahili 4400’ı arayabilir.
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, eğitime büyük önem verdiklerini beldirdi. Pandemi nedeniyle yüz yüze eğitimlere ara verdiklerini vurgulayan Başkan İduğ, açıklamasında şu görüşlerine yer verdi:
''Bu dönem için de Milli Eğitim Bakanlığı'nın alacağı kararlar doğrultusunda Eylül ayında özellikle sınav gurupları için eğitimlere başlamayı planlıyoruz. Online olarak verilen Dijital Sınıf eğitimlerimiz büyüyerek devam edecek. 60 bin kişi hedefi koyduğumuz projemizi bu dönem büyüttük. Ana sınıfından 12. Sınıfa kadar her yaş gurubunu sistemimize dahil ettik. Hatta artık KPSS’ye hazırlananlara da eğitim veriyoruz. Bunun için de sistemimize uzmanlar tarafından hazırlanan 30 bin soru kiti daha ekledik. Projeyi eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla hayata geçirdik. Özellikle koronavirüs salgını döneminde uzaktan eğitimin önemi daha iyi anlaşıldı. Biz de Dijital Sınıf’ı tüm öğrencilerimizin yararlanabileceği boyuta taşıdık. Geleceğimiz olan çocuklarımızın eğitimlerinden geri kalmamaları için herşeyi yapıyoruz.''

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Fethiye karkın
    1 yıl önce
    Kayit nasil yaptirabiliriz acaba Kursunuzu kaçıncı sınıftan basliyor