Ayvalık Belediye Başkanı Ergin, Başkan Soyer'i ziyaret etti

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’i makamında ağırladı.

Ayvalık Belediye Başkanı Ergin, Başkan Soyer'i ziyaret etti
13 Ocak 2022 - 08:32
Ayvalık ve İzmir arasındaki işbirliklerinin gündeme geldiği buluşmaya İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Özuslu, CHP Ayvalık İlçe Başkanı Hüseyin Şalmanlı ve Ayvalık Belediyesi CHP’li meclis üyeleri de katıldı.
Ziyarette Başkan Tunç Soyer, Bakırçay Havzası’nın kırsal mirasıyla kalkınmasını sağlayacak RURITAGE projesini hatırlatarak, şunları söyledi:
''Avrupa Birliği’nden aldığımız bir fon var. Bu proje, Balıkesir’e devam eden coğrafi bir bütünlük taşıyor. Dolayısıyla sizlerle beraber bir milli park çalışması yapabiliriz. Çünkü olağanüstü bir jeolojik potansiyel var. İşbirliğimizi daha görünür kılabiliriz. Ayrıca Ayvalık mutfağı çok önemli. Eşsiz bir zenginlik var ve bizim bunun üzerine gitmemiz lazım. Bir kentin markalaşması, tanınırlığı için en güçlü enstrümanlardan biri de gastronomidir. Mesele tanıtmakta.
Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ise kooperatifçilik konusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin tecrübelerinden faydalanmak istediklerini belirterek, ''Profesyonel anlamda bize yardımcı olursanız çok mutlu oluruz. Fikir alışverişi yapabilirsek seviniriz'' şeklinde konuştu.
Ergin, destekleri için de Başkan Soyer’e teşekkür etti.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum