Bornova'dan yapılandırma çağrısı

Vatandaşların belediyeye olan borçlarını ödeyebilmeleri için sağlanan yapılandırma fırsatının 31 Ağustos’ta son bulacağı, borç yapılandırmasından yararlanmak isteyen Bornovalı'ların ''bornova.bel.tr'' web sayfasından ya da Bornova Belediyesi Gelir Müdürlüğü'ne şahsen veya posta yoluyla başvurabilecekleri bildirildi.

Bornova'dan yapılandırma çağrısı
24 Ağustos 2021 - 12:56
Bornova Belediyesi’nden yapılan açıklamada, belediyeye borçlu vatandaşlara kolaylık sağlamak üzere başlatılan borç yapılandırmasında sona yaklaşıldığı vurgulandı. Son başvuru tarihi 31 Ağustos 2021 olan vergi yapılandırma fırsatından yararlanan Bornovalı'lar 30 Eylül 2021 tarihine kadar ilk taksit ödemelerini yapabilecekler. Ödemeler banka havalesi ya da hizmet binası ve belediye binasının önünde bulunan ödeme merkezinden yapılabilecek.
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, hizmet kalitesini arttırarak Bornovalı'ların hayatını kolaylaştırmak üzere bir dizi yeniliğe imza attıklarını bildirdi. Özellikle dijital belediyecilik uygulamalarıyla pandemi döneminde hizmetlerde aksama yaşanmasının önüne geçildiğini ifade eden Başkan İduğ, açıklamasında şu görüşlerine yer verdi:
''Uzaktan erişim hem çağımızın gereği hem de pandemiden doğan bir ihtiyaç olarak öne çıkıyor. Bornova Belediyesi de bu alanda gerekeni yaparak dijitalleşme atılımları yapmaya devam ediyor. Yapılandırmadan yararlanmak isteyen Bornovalı'lar işlemlerini belediyeye gelmeden, online olarak yapabilecekler. Yapılandırma kapsamında emlak vergisi, çevre temizlik vergisi, ilan ve reklam vergisi, elektrik tüketim vergisi ile harçlar ve katılım payları borçlarını taksitli olarak ödeyebilecekler. Yapılandırmadan yararlanmak isteyen vatandaşlar işlemlerini belediyeye gelmeden ‘bornova.bel.tr’  web sayfasının e-belediye bölümünden ve belediyenin 999 29 29 ve 999 19 19 numaralı hatlarından dahili 4111-4112’yi tuşlayarak bilgi alabilirler. Öte yandan Bornova Belediyesi Gelir Müdürlüğü'ne şahsen ve posta yoluyla başvuru yapılabilir.''
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum