Bornova'nın başkanları buluştu

Haber: Yaren Çördük - CHP Bornova İlçe Başkanlığı'nın ilçe siyasetine damga vuran isimler için düzenlediği ''Ahde Vefa Toplantısı''nda Bornova'ya belediye başkanı ve ilçe başkanı olarak hizmet eden CHP'li siyasetçilere teşekkür plaketi verildi.

Bornova'nın başkanları buluştu
27 Ağustos 2021 - 11:53 - Güncelleme: 27 Ağustos 2021 - 11:56
Bornova Belediyesi Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi'nde düzenlenen ''Ahde Vefa Toplantısı''nda Bornovalı siyasetçiler bir araya geldi. Geçmiş dönemde yaptıkları çalışmalarla Bornova siyasi tarihinde iz bırakan CHP’lilere plaket takdim edilen toplantı CHP Bornova İlçe Örgütü tarafından düzenlendi. 
Toplantıda CHP Bornova İlçe Başkanı Av. Ertürk Çapın ve Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, Bornova eski belediye başkanları Aziz Kocaoğlu, Dr. Sırrı Aydoğan, Ali Sözer, Olgun Atila ve Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır ile CHP eski Bornova İlçe Başkanları Enver Dündar, Fatma Doğru, Kerim Özer, Asım Güven, Necati Yıldız, Kenan Güler, Yavuz Nedim Yokaş, Lütfi Özer ve Mehmet Türkmenoğlu'na plaket verdi.
CHP Bornova İlçe Başkanı Av. Ertürk Çapın, konuşmasında geçmişte hem Bornova'ya hem de CHP'ye emek veren eski başkanlara teşekkür etti. İlk plaketi Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ’a veren Çapın, İduğ’un göreve başladığı günden beri çalışmaları ve enerjisiyle Bornova'nın gelişimine katkı sağlayan projelere imza attığını vurguladı. Çapın, ''Başkan İduğ, projeleriyle Bornovalı'ların hayatlarını kolaylaştırmaya, halkımızı mutlu etmeye çalışıyor. Bir Bornovalı olarak çalışmalarından dolayı kendisine teşekkür ediyorum'' dedi.

- CHP İle Güzel Günlere Vurgusu

Eski başkanların deneyimlerini aktararak demokrasi mücadelesine katkı sunmaya devam etmelerinin önemini vurgulayan Çapın, ''Aydınlık günler yine CHP iktidarıyla gelecek. Bugün burada geçmiş dönemlerde görev yapmış olan eski başkanlarımızla bir araya geldik. CHP’nin iktidar yürüyüşüne katkı sunan, emek harcamaya devam eden değerli başkanlarımıza teşekkür ediyorum'' diye konuştu.
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ ise  CHP Bornova ilçe örgütünün dinamizmiyle öne çıktığını belirterek, şunları söyledi:
''Bornova ilçe örgütümüz üye sayısını kısa sürede 14 binden 16 bine çıkardı. Ertürk Başkan ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyorum. Milletvekillerimize, eski belediye başkanlarımıza, eski ilçe başkanlarımıza ve başımın üstünde her zaman yeri olan parti emektarlarına teşekkür ediyorum. Gösterilen bu çaba karşılıksız kalmayacak. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde, parti emektarlarımızın özverisiyle CHP iktidarına yürüyoruz.''

- Kocaoğlu: ''CHP İktidar için çaba gösteriyor''

Bornova Belediye Başkanlığı görevini yaparken Ahmet Piriştina'nın vefatı ile İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilen ve yaklaşık 15 yıl bu görevi yürüten Aziz Kocaoğlu ise CHP’nin yaklaşık 1 asırlık tarihinde birçok zorluğa göğüs gererek ayakta kaldığını söyledi. CHP’nin Atatürk’ün Türk milletine emaneti olduğunu ifade eden Kocaoğlu, ''Bu partiye gönül verenler hiçbir çıkar beklemeden CHP'yi iktidara getirmek için çaba gösteriyor'' dedi. 

- CHP İçin Çalışan Tüm Başkanlara Teşekkür

CHP İzmir Milletvekili ve Bornova Belediyesi eski başkanlarından Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır ise CHP’nin Türkiye’nin kurucu partisi olduğunu belirterek, ''CHP’nin yaşaması, büyümesi ve iktidar olarak yücelmesi adına emek vermiş olan çok değerli belediye başkanlarımız ve ilçe başkanlarımıza şükranlarımı sunuyorum'' diye konuştu.
Bornova eski belediye başkanlarından Ali Sözer ise CHP Bornova İlçe Örgütü'nün sergilediği ahde vefanın tüm örgütlere örnek olması gerektiğini belirterek, ''Bu toplantıyı düzenleyen Ertürk Başkan’a ve Başkan İduğ’a teşekkür ediyorum. İktidar yürüyüşümüzde parti örgütümüze başarılar diliyorum'' dedi.
Sırrı Aydoğan CHP’li kimliğinin vazgeçilemez olduğunu vurgulayan bir konuşma yaparken, Olgun Atila ise ilk genel seçimlerin ardından Türkiye’nin CHP yönetiminde güzel günler göreceğini söyledi.
Toplantıda CHP Bornova İlçe Başkanlığı görevini üstlenen isimlere de teşekkür plaketi verildi. Plaketler ilçe bakanı Av. Ertürk Çapın tarafından takdim edildi.
Toplantının ardından katılımcılar toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum