Çapın'dan BORNOVA GÜNDEM'e özel açıklamalar

Yaren ÇÖRDÜK - CHP Bornova İlçe Başkanı Ertürk Çapın, iktidara yürüyen bir partinin temsilcisi olarak Bornova'da milletvekilleri, belediye başkanı ve partinin her üyesi ile kol kola yürümek istediğini belirterek, ''Hiçbir İlçe başkanı, belediye başkanı İle kötü olmak istemez'' dedi.

Çapın'dan BORNOVA GÜNDEM'e özel açıklamalar
18 Ekim 2021 - 09:49 - Güncelleme: 18 Ekim 2021 - 09:56
Ertürk Çapın, Bornova Gündem'e özel açıklamalarda bulundu. Bornova'da Cumhuriyet Halk Partisi'nin başarısı için ilçe yönetimi ile birlikte çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Çapın, pandemi ve depreme rağmen çok önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi. Geçtiğimiz günlerde parti üyeleriyle birlikte Belediye Başkanı Mustafa İduğ'un da katıldığı ve yaklaşık 800 kişinin yer aldığı kahvaltıda birlik ve beraberliğin en güzel örneğinin verildiğini belirten Ertürk Çapın, şunları söyledi:
''CHP Bornova merkezinde herhangi, bir küslük yoktur. Bizim kimseyle kavgamız yok. Ben her zaman diyorum kongre bitti her şey bitti. Biz bundan sonra kendi içimizde değil, hedefimize, iktidara ulaşmak için çalışmalar yapmalıyız. Her an seçim olabilir ve en geç seneye Kasım'ı geçmez. Bazı istenmeyen görüntüleri bitirmemiz lazım. Benim kongrede karşı karşıya geldiğim kimseyle şu an bir sorunum yok. Bizim asıl savaşımız iktidara karşı olmalıdır. Bizim belediye başkanı konusundaki düşüncemiz açık. Biz onu aday yaptık, ama ilçe örgütü olan ilişkilerinin ne düzeyde olacağı kendi tercihi, buna ben karışamam. Hiçbir İlçe başkanı, belediye başkanı İle kötü olmak istemez. Bizim hiçbir partili ile küslüğümüz olamaz. Ben milletvekili ile de, eski belediye başkanları ile de görüşürüm. Onlar ilçe merkezlerine gelebilirler, geliyorlar da.''

- ''Yeni stratejiler belirleyeceğiz''

Geçen seçimlerde Bornova merkezde beklenenin altında oy aldıklarını söyleyen Çapın, bu konunun daha fazla üstüne giderek bir sonraki seçimde oyları artıracaklarını ve geçmiş seçimleri irdeleyeceklerini vurguladı. Halkla, esnafla, partililerle daha iyi ilişki kurmak içinçalışacaklarınıı kaydeden Ertürk Çapın, şöyle devam etti:
''Bizim 2009 seçimlerini iyi incelememiz lazım. İYİ Parti ve Saadet Partisi oylarına baktığımız zaman bizim yüzde 65 civarında oy almamız lazımdı. Başkanlıkta yüzde 58, meclis üyeliklerinde yüzde 55 aldık. Bu durumu iyi incelememiz lazım. Partinin oy deposu olan Bornova merkezde oylar çok düşüktü, ikinci bölgede ise her dönem aldığımız oyların çok üstünde aldık. Kürt kökenli seçmenlerimizin çok faydası oldu bu noktada. 30 bin civarında seçmenimiz sandığa gitmedi. Kazım Dirik, Erzene'de bizim kemik seçmenimiz var. Birinci bölgeyi tekrar geri kazanabilmek adına yeni strateji belirleyeceğiz. Bornova'daki dernekleri ziyaret etmeye devam edeceğiz. Birinci bölgedeki dernekler bittikten sonra ikinci bölgedeki tüm dernekleri ziyaret etmeyi planlıyoruz. Pazartesi gününden itibaren ikinci bölgedeki bütün dernekleri Tuncay Özkan ile ziyaret edeceğiz.''
Ertürk Çapın, üye sayısını artırmak için de çalışma yaptıklarını, göreve geldiklerinde 14 bin civarında olan üye sayısını 17 binlere çıkardıklarını, bu sayıyı da arttıracaklarını belirtti.

-''Hizmet binasının açılışını yapacağız''

Cumhuriyet Halk Partisi yöneticilerinin parti hizmet binalarını yenileme konusunda da çalışmalar yaptığını, CHP il ve 6 ilçe binasının açılışa hazır hale geldiğini belirten Ertürk Çapın, Bornova eski ilçe yönetiminin ilçe binasının hemen üstündeki katı satın aldığını, göreve geldiklerinde de kendilerinin binanın teşrifat işlerini bitirdiklerini söyledi.
Önümüzdeki günlerde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun İzmir ziyareti sırasında hizmet binalarının açılışlarının yapılacağını vurgulayan Çapın, ''Genel Başkanımızı Bornova'daki ilçe binamızın açılışında görmek istiyoruz, ancak buna İl başkanımız Deniz Yücel karar verecek. Bu binamız özellikle engelliler konusunda yeterli değil, ancak eski binaların satılmaması konusunda bir karar olduğu için hemen üstteki bir kat satın alınmış. Yeni bina hizmet kalitemizin artmasına katkı sağlayacak. Bu binanın alınmasına katkı koybelediyeiya başkanımız Mustafa İduğ ve meclis üyelerimize, önceki yönetime tekrar teşekkür ederim'' dedi.

-''Üniversite öğrencilerine destek''

Ertürk Çapın, üniversite öğrencilerinin kalacak yer sorunu konusunda da çok sayıda talep aldıklarını ve çok sayıda öğrenciye katkı sağladıklarını ifade etti. Bornova Belediyesi ve partililerin kalacak yer sorunu yaşayan üniversite öğrencilerinin yanında olduğunu belirten Çapın, ''Öğrencilerin yurt sorunları ile ilgili olarak yüzlerce kişiye aracılık ettik. Belediyemiz yurtlar açtı. Ne yazık ki yedekte kalan öğrencilerimiz oldu, onları da partideki arkadaşlara yönlendiriyoruz. Ev bulmak isteyenlere yardımcı olduk. Partideki arkadaşlar da evlerinde öğrencileri ağırlamaya çalışıyorlar. Üniversitelerde partililerimiz masalar koydu, onların yanında olmaya çalıştık, bu çalışmalarımız devam ediyor'' şeklinde konuştu.

-''ÇED'i belediye vermiyor''

Ak Parti ve MHP Bornova ilçe başkanlarının haksız eleştirileri ile karşı karşıya kaldıklarını, son olarak Pınarbaşı'ndaki taş ocağı ve Ayakkabıcılar Sitesi'ndeki atıklar konusunda ilçe başkanlarının vatandaşlara yanlış bilgiler verdiğini söyleyen Ertürk Çapın, şöyle devam etti:
''Pınarbaşındaki olayı biliyorsunuz ve ben diyorum ki gidelim orada toplantı yapalım, insanlara anlatalım. ÇED raporunu veren bakanlık, bu tesisin çalışması için bu rapor gerekli. Fakat orada insanlara yanlış bilgiler veriyorlar. Gidelim AKP ve MHP ilçe başkanları ile birlikte basın açıklaması yapalım, ÇED raporunun iptalini isteyelim. Pınarbaşı'nda bize karşı bir kamuoyu oluşuyor, durumu anlatmamız gerekiyor. İktidar onlar, raporu veren onlar. Ayakkabıcılar Sitesi'ndeki atıklar da evsel atık değil, sanayi atıkları. Bu atıkların nasıl toplanacağı açık. Vatandaşa konu doğru anlatılmıyor.''

-''Parti içi eğitim''

Parti içi eğitimlere büyük önem verdiklerini söyleyen Çapın, önümüzdeki dönem bu çalışmalara da ağırlık vereceklerini bildirdi. Üçüncü dönem eğitimlerine başlayacaklarını, 30'ar kişilik gruplar halinde eğitim uygulanacağını belirten Çapın, ''Eğitimleri yılbaşına kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Kadın kollarımız bildiğiniz üzere yılmadan usanmadan çalışmaya devam ediyorlar. Gençlerimiz üniversiteli gençlerimize yardımcı olabilmek adına gece gündüz çalışıyor. Bornova'da ses getiren işler yaptık. Genel merkez, il başkanlığı ve büyükşehir belediyemiz ile uyumlu çalışıyoruz'' şeklinde konuştu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum