DİSK'ten Bornova Belediyesi önünde basın açıklaması

Devrimci İşçi Sendikalar Konfederasyonu (DİSK) Türkiye Genel Hizmetler İşçileri Sendikası (Genel-İş) İzmir 7 Nolu Şube üyeleri Bornova Belediyesi önünde basın açıklaması yaptı.

DİSK'ten Bornova Belediyesi önünde basın açıklaması
25 Aralık 2021 - 08:50
Bornova Belediyesi'nde çalışan sendika üyesi güvenlik işyeri baş temsilcisinin davasını geri çekmeye zorlandığı, şube başkanının da tehdit edildiği vurgulanan basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:
''Güvenlik işyeri baş temsilcimiz, onun işyerine kadar giden bir şahıs tarafından gölge güvenlik amiri görevini ısrarla sürdürmeye çalışan kişi ile ilgili yaşadığı davasını geri çekmeye zorlanmış, işyeri değiştirmesi dayatmasıyla karşılaşmıştır. Ayrıca Şube başkanımız da can güvenliğine varacak boyutta tehdit edilmiştir. Kurumsal kimliğimiz ve örgütlü mücadelemiz adına bu saldırının arkasında kimler varsa, ilgili şahıs hangi vazife ile kim tarafından görevlendirildiyse ortaya çıkarılana ve mücadelemizden sonuç alana dek kararlı tutumumuz sürdürülecektir.''
Basın açıklamasına DİSK Genel İş İzmir 7 Nolu Şube Başkanı Özgür Genç, Şube Sekreteri Uğur Nazlıoğlu, Şube Saymanı Tezcan Mehmetoğlu, yönetim kurulu üyeleri, sendikalı işçiler ve belediye çalışanları katıldı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum