Şahne'den İGC'ye ziyareti

İzmir Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ni (İGC) ziyaret etti.

Şahne'den İGC'ye ziyareti
11 Ocak 2022 - 09:01
Gazetecilerin sahada yaşadığı sorunlara ilişkin İGC Başkanı Dilek Gappi’den bilgi alan Mehmet Şahne, sorunların çözümüne yönelik ortak çalışacaklarını söyledi.
Gappi, “Sahada basınla yaşanan her olayda cemiyetimizle muhatap olunmasını, basın mensuplarına duyarlı yaklaşılmasını talep ediyoruz'' dedi.
Toplantıda İGC Başkanı Gappi, 10 Ocak’ın anlam ve önemine de vurgu yaparak, basının bu güne kadar kaybettiği hakları dile getirdi. Başkan Gappi, şunları söyledi:
''İzmir olarak şansımız 75 yıllık bir cemiyetimizin olması, meslektaşlarımızla tek vücut olmamız ve her şeyden önce Hasan Tahsin’in mirasının üzerimizde olması. Mücadele gücümüzü ondan alıyoruz.''
Hasan Tahsin’in milli duygularla attığı ilk kurşuna dikkat çeken Şahne, gazetecilik mesleğinin önemine inandıklarını, basınla ilgili her konuda İGC ile ortak hareket edeceklerini belirterek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum