''Tek yürek'' konseri

Alsancak Musiki Derneği, pandemi nedeniyle verdiği yaklaşık 2 yıllık aradan sonra ''Tek Yürek'' konseriyle İzmirli'lerle buluştu.

''Tek yürek'' konseri
17 Aralık 2021 - 09:34
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Yeşilyurt semtinde yaptırdığı ve 15 Ekim'de açılışı yapılan Mustafa Necati Kültür Merkezi Alsancak Musiki Derneği'nin konserinde, sanata hasret kalan İzmirli'ler tarafından dolduruldu.
TRT İzmir Radyosu kemençe sanatçısı ve koro şefi Gülten Yeğin yönetiminde izleyiciler ile buluşan Alsancak Musiki Derneği başarılı bir konser verdi. 
Konserini sunumunu yapan Sibel Akkol, açılış konuşmasında salona adı verilen Mustafa Necati hakkında bilgi verdi. Akkol, 1894 yılında İzmir’de dünyaya gelen Mustafa Necati Bey’in Atatürk’ün yakın düşünce ve yol arkadaşları arasında yer aldığını, Vasıf Çınar’la birlikte İzmir’in işgaline karşı direnişi örgütleyenlerden biri olduğunu, TBMM’nin ilk üç döneminde milletvekilliği yaptığını belirtti. Sibel Akkol, 35 yaşında hayata veda eden Mustafa Necati Bey’in ölümünden etkilenen Atatürk’ün bu acı haberi gözyaşlarıyla karşıladığını vurguladı.
Konserin ilk bölümünde nihavend makamında eserler seslendirildi. Süleyman Alasulu, Pınar Bahatur, İsmail Alemdar, Sibel Akkol, Halil Yalçın ve Uygar Efehan bu bölümün solistleri olarak alkışlandı.
İkinci bölümde derneğin kurucu üyeleri Fethiye Alaçalı ve Atıf Eriş, ikişer eser seslendirerek başarılı performanslarıyla izleyicileri coşturdu.
TRT İzmir Radyosu ud sanatçısı Hüseyin Erci'nin taksimi ise muhteşemdi.
Dernek Başkanı Ender Kesikburun, konsere büyük zorluklarla hazırlandıkları söyledi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum