Yeni yılda ilk ziyaret çalışanlara

Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, yeni yılın ilk mesai gününde Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri müdürlükleri şantiyelerine gitti.

Yeni yılda ilk ziyaret çalışanlara
04 Ocak 2022 - 09:32
Ziyarette şantiye çalışanları ile sohbet eden, pasta kesen, 2021 yılı değerlendirmesi yapan Mustafa İduğ, çalışanların 2022 yılı beklentilerini dinledi. Fen İşleri, Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri müdürlüklerinin Bornova Belediyesi'nin kalbi olduğunu ifade eden Başkan İduğ, ''Göreve geldiğimizden bu güne 3 ana müdürlüğümüzde iyileştirme çalışmaları yaptık. Ekipmanlarımızı yeniledik. Bu yıl Bornova'da daha iyi bir resim göreceğiz'' dedi.
Daha temiz bir Bornova hedefi ile çalıştıklarını, ilçe genelinde yapılan çalışmalarda temizlik ekiplerinin günde 10 bin 120 noktadan, 11 bin 183 konteyner atık topladığını belirten Başkan İduğ, ''Atık Transfer Merkezi ile hem yakıt, hem de zamandan tasarruf ediyoruz. Bu sayede de ekiplerimiz günde 24 saat, 3 vardiya şeklinde çalışıyor'' şeklinde konuştu.

-En önemli yatırımı Asfalt Plenti

Ziyaretlerde 2021 yılını da değerlendiren İduğ, şunları söyledi:
''Kendi betonumuzu üretiyoruz. Daha önce 14 kilometre yol yapılırken, 2021 yılında bu rakamı 64 kilometreye çıkardık. 61 milyon liraya aldığımız araçlarımızın değeri, 141 milyon liraya çıktı. Ama 2021 yılın en önemli yatırımı Asfalt Üretim Tesisi oldu. Çok yakın zamanda hizmete başlayacak olan asfalt plentimizin yararlarını 2022 yılda göreceğiz. İlçede bulunan parkaların bakım ve onarımlarını da kendi imkanlarımız ile yapıyoruz. Parklarımızın çoğunun tadilatı tamamlandı. Yeşillendirme çalışmaları yapıldı, ağaç dikildi. Ayrıca seramızda kendi ağaç ve bitkilerimizi üretmeye başladık. Yeni yılda da bu çalışmaları arttırarak devam ettireceğiz.''
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum