Büyükşehir, Bornova'dan temizlik seferberliği başlattı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin tüm ilçeleri kapsayan ''Temizlik Seferberliği'' Bornova Naldöken Mahallesi'nden başladı.

Büyükşehir, Bornova'dan temizlik seferberliği başlattı
11 Ekim 2021 - 11:43
Yapılan yazılı açıklamaya göre, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin temiz bir kent için geçtiğimiz Nisan ayında başlattığı ''Temizlik Seferberliği''nde ikinci dönem, Naldöken Mahallesi'nden  start aldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediyesi temizlik ekipleri gönüllü vatandaşlarla birlikte Naldöken sokaklarını temizledi.
Bornova Belediyesi Başkan Yardımcısı Orhan Şaylan'ın da katıldığı temizlik çalışmasında tüm sokaklar, süpürülüp yıkandı, yol kenarları ve boş alanlardaki çöpler toplandı. Atatürk Mahallesi'ne çıkılan yolun altında kalan yeşil alan da temizlendi. İzmir manzaralı konumuyla vatandaşların yoğun bir şekilde zaman geçirdiği alana atılan ambalaj atıkları detaylı bir çalışma sonucu tamamen toplandı.
Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kent genelindeki temizlik çalışmalarında ilçe belediyelerine destek olmak için yoğun bir çalışma yürüttüğünü belirterek, ''En güzel temizliğin kirletmemek olduğunu hatırlatarak vatandaşlarımızı temizlik konusunda daha duyarlı olmaya çağırıyorum. Büyükşehir Belediyemiz ve Sayın Başkan Tunç Soyer’e de verdikleri destek için teşekkür ediyorum. Daha temiz bir kent hedefiyle yürüttüğümüz bu ortak çalışma periyodik aralıklarla devam edecek'' dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum