Salim Yılmaz

Salim Yılmaz


KAÇIŞ

16 Ocak 2022 - 10:33

KAÇIŞ

Kendimi bildim bileli yazıyorum, son dönemde dostlarım sayesinde biri ulusal, diğeri yerel bazda iki de köşem var. Her gün olmasa da oturuyorum bilgisayarın başına, aklımın ve kalemimin döndüğünce yazıyorum..
İki yıl önce başladığım yazılarda söz vermiştim kendime gündemin tutsağı olmadan kalem oynatmak için. Yayımlanmış olanları taradığımda o sözü tutamadığımı görüyorum üzülerek..
Kitap kurdu olduğumu söyler yakınlarım. Söylerler de, okumak ve kitap içerikli sadece bir yazı yazmışım!. O yakınlarıma kitap hediye ederim oysa..
Müzik konusunda çapım fena değildir! Yazarken kulaklığı takarım mutlaka. Sözcük ve notaların oluşturduğu dünyadan süzülüp gelir tümcelerim. Gelir de, müzik konusunda da yazdığım yazı bir tane..
2021 yılında kırk kitap okumuşum. Bunların onikisi roman, gerisi gündemin dayattığı kitaplar.. Romanlar ki oradan oraya uçurur okuru yahu.. Çakılıp kalmışım gündemin göbeğine!.
Balkona çıktığımda Midilli ve Corci Adası selamlardı bu faniyi. Hava durumuna göre birbirine hiç benzemeyen tablolar sunan denizden yüzümü çevirmişim; var mı ötesi! Saatlerce kıyısında oturup izlediğim denize yabancılaşmışım, küsmüşüm adeta..
Gündem sıkıcı.. Gündem acı..Gündem yaralayıcı..
Ruh sağlığım kaçışı emrediyor. Ruh sağlığım sağlam sığınaklar arayışında!.
''Sahtekarlar'', ''Türk Tabipleri Birliği kapatılsın'', ''Cibilliyetsiz'', ''Eyy'' diye başlayan tüm hakaretler..
''Ben 28 yıldır Risale-i Nur okuyorum. Kimseden şikayetçi değilim'', ''Az et almayın. Ben kuzu kesiyorum mesela'', ''Markete tok gidin''..
''Ekonomi gözlerdeki ışıltıdır. Bakın gözlerime.'', ''Dövizin köpüğünü aldık. Müsilajını falan da aldık''..
''Deccali öldürdüm''.. ''Sana kanınla duş aldıracağım''.. ''Müslüman değilim. Aileme buradan ayrılmak istediğimi söylediğimde karşı çıktılar''..
Mehmet Sami Tuğrul, Dilara Yıldız, Enes Kara..
Üstüm başım, sağım solum kan ve riya!.
Yüreğimde inceden bir sızı, dimağımda her daim kanayan bir yara!.
Ruh sağlığım kaçışı emrediyor.. Ruh sağlığım sağlam sığınaklar arayışında…
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum